Uzm. Psk. Ayşem Yorulmaz Ulutaş
Akademik GeçmişAkademik Geçmiş
Boğaziçi Üniversitesi, Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisans
2011-2013
University of Essex, Psikoloji Bölümü – İngiltere
2010-2010
Boğaziçi Üniversitesi, Psikoloji Bölümü Lisans
2006-2011
Ayşem Yorulmaz Ulutaş
İlgi Alanlarıİlgi Alanları
 • Gelişimsel Gerilik
 • Otizm Spektrum Bozukluğu
 • Sosyal İletişim Bozukluğu
Kullanılan Yöntemler Kullanılan Yöntemler
 • Özel Eğitim
 • DIR® Floortime
 • Theraplay
 • Duyu Bütünleme Temelli Duyusal-Motor Çalışmalar
Profesyonel Geçmiş Profesyonel Geçmiş

2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında İngiltere’deki Essex Üniversitesi’nde akademik araştırmalarda asistan olarak çalışmıştır.

​ Prof. Dr. Ercan Alp önderliğinde 2-3 yaş çocukları için “kendini tutma becerisi ölçme oyunu”nu literatüre kazandırarak 2013 yılında yüksek lisansını yüksek onur derecesi ile yine Boğaziçi Üniversitesi’nde Gelişim Psikolojisi alanında tamamlamıştır.

​ 2013 yılında “Okul Psikoloğu” görevinde bulunmuş, çocuk gözlemi ve veli görüşmeleri yapmıştır. Erken Destek Eğitim Merkezi’nde farklı gelişim gösteren çocuklarla duyu bütünleme terapisi ilkelerine dayanarak psiko-motor temelli çalışmalarda bulunmuştur. 2015-2017 yılları arasında Büyümek Gelişim Destek Merkezi’nde, 2017-2018 yılları arasında da Nino Çocuk & Aile Danışmanlık’ta yine farklı gelişim gösteren çocuklarla bireysel ve grup içi özel eğitim çalışmaları yürütmüştür. 2018 yılı Ağustos ayı itibariyle de çalışmalarına kurucusu olduğu Çocuk Özel Gelişim’de devam etmektedir.

​ Çocuk Değerlendirme Sertifikası, Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi Uygulayıcı Sertifikası, Duyusal Bütünleme Klinik Görünümleri ve Analizi Kursu Katılım Sertifikası, Duyu Bütünleme Terapisinin Nörobiyolojik Temeli (Teori) Kursu Katılım Sertifikası, Theraplay (Oyun Terapisi) Level 1 Training Katılım Sertifikası, Floortime DIR 201 Başlangıç Düzey Floortime Uygulayıcı ve DIR Floortime 202 Kursu – Yüksek Fonksiyonel Duygusal Gelişim Kapasitelerini Desteklemek Sertifikalarına sahiptir.

İş Deneyimi İş Deneyimi
Çocuk Özel Gelişim – Kurucu Psikolog
2018-…
 • Tipik gelişim gösteren ya da otizm spektrum bozukluğu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite, özel öğrenme bozuklukları ve gelişimsel gecikmeler yaşayan çocuklara yönelik olarak gelişimsel takip, erken müdahale ve eğitim programları hazırlama ile özel eğitim çalışmaları uygulama
 • Anne-Baba-Çocuk arasındaki bağı güçlendirmek için Theraplay uygulamaları
 • Floortime uygulamaları
 • Çocuklarla bireysel ve grup terapileri uygulama
 • Ailelere danışmanlık
Nino Çocuk & Aile Danışmanlık – Gelişim Psikoloğu
2017-2018
Büyümek Gelişim Destek Merkezi – Gelişim Psikoloğu
2015-2017
İst-Yapımcılık (TRT) – Danışman Psikolog
2015-2017
Erken Destek Gelişim Merkezi – Gelişim Psikoloğu
2013-2015
Özel Zarife Hanim Anaokulu – Gelişim Psikoloğu
2012-2013
Psikoloji İstanbul Danışmanlık Merkezi – Stajyer Psikolog
2012-2013
Tarlabaşı Toplum Merkezi – Gönüllü Çalışma
2009-2009
Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji Merkezi – Gönüllü Çalışma
2007-2008
Kavacık Pembe Ev Gençlik Hizmet Merkezi – Gönüllü Çalışma
2006-2007
SertifikalarSertifikalar
 • DIR Floortime 202 Kursu – Yüksek Fonksiyonel Duygusal Gelişim Kapasitelerini Desteklemek – Eğitimci: Çiğdem Ergül M.S.
 • DIR Floortime 201 Kursu – Temel Fonksiyonel Duygusal Gelişim Kapasitelerini Desteklemek Başlangıç Kursu – Eğitimci: Çiğdem Ergül M.S.
 • DIR Floortime Başlangıç Kursu – Eğitimci: Çiğdem Ergül M.S.
 • Louisa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi Uygulayıcı Sertifikası – Eğitimci: Uzm. Psk. Özen İlhan Oldaç
 • Duyusal Bütünleme Klinik Görünümleri Ve Analizi Kursu Katılım Sertifikası – Eğitimci: Uzm.Fzt.Yeşim Ünveren
 • Duyu Bütünleme Terapisinin Nörobiyolojik Temeli (Teori) Kursu Katılım Sertifikası -Eğitimci: Uzm.Fzt.Yeşim Ünveren
 • Theraplay (Oyun Terapisi) Level 1 Training Katılım Sertifikası – Eğitimci: Marlo Winstead
 • Çocuk Değerlendirme Sertifikası (Türk Psikologlar Derneği tarafından; Ankara Gelişim ve Tarama Envanteri, Peabody Resim Kelime Testi, Bender-Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Beier Cümle Tamamlama Testi uygulama yeterliliği) – Eğitimci: Dr.İlkiz Altınoğlu Dikmeer
 • Barış Eğitimi Sertifikası, Çatışma Çözümü Eğitimleri – Eğitimci: TOG Anahtar Eğitimleri
 • DIR Floortime 203 Kursu – Ebeveynleri, Öğretmenleri ve Diğer Bakım Veren Kişileri Eğitmek ve Fonksiyonel Duygusal Gelişim Kapasitelerini Desteklemek – Eğitimci: Çiğdem Ergül M.S.
YayınlarıYayınları
 • Yorulmaz, A. (2013). Measuring Conflict Inhibition In Toddlers With The Animal-Vehicle Task (yayımlanmamış master tezi).
  Boğaziçi Üniversitesi / Sosyal Bilimler Enstitüsü, İstanbul.
Sunduğumuz Hizmetler
FloorTime
FloorTime

Floortime (Yerde Etkileşim), herhangi bir etkileşim ve oyundan farksız, kendiliğinden gelişen eğlenceli bir uygulamadır.

Devamı
TheraPlay
TheraPlay

Theraplay ebeveyn-çocuk arasındaki bağlanma ilişkisi üzerine geliştirilmiş kısa süreli bir oyun terapisi çeşididir.

Devamı
Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık
Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık

Çocuklarımızın gelişimsel basamaklara belirli zaman aralıklarında ulaşması oldukça önemlidir.

Devamı
Psikoeğitimsel Profil (PEP-R)
Psikoeğitimsel Profil (PEP-R)

Psiko-Eğitimsel Profil Ölçeği (PEP-R) otizm spektrum bozukluğu tanısı almış 0-12 yaş arası çocukları gelişimsel ve davranışsal alanlarda değerlendirmek amacıyla kullanılmaktadır.

Devamı
Anne-Baba Danışmanlığı Responsive
Anne-Baba Danışmanlığı

Her ailenin kendi içinde bir dinamiği vardır ve her aile bu dinamik içerisinde koşulları el verdiğince çocukları için en iyisini yapmak isterler.

Devamı
Portage Gelişim Ölçeği
Portage Gelişim Ölçeği

Portage Erken Gelişim Envanteri, çocukların doğumdan ilkokula başladığı güne kadar gelişimlerini takip edebilmek ve desteklemek amacıyla geliştirilmiştir.

Devamı
Ankara Gelişim Envanteri
Ankara Gelişim Envanteri

Ankara Gelişim Tarama Envanteri (AGTE), gelişimsel açıdan bir gecikme olduğu düşünülen risk altındaki bebek ve çocuklar için düzenlenmiş bir envanterdir.

Devamı
Peabody Resim Kelime Testi
Peabody Resim Kelime Testi

Bu test çocukların alıcı dil becerilerini ölçmek için uygulanmaktadır.

Devamı
Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi
Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi

Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, çocukların görsel algı, görsel motor koordinasyon ve küçük kas becerileri gelişimi hakkında bilgi veren bir performans testidir.

Devamı
Beier Cümle Tamamlama Testi
Beier Cümle Tamamlama Testi

Yarı-projektif olan Beier Cümle Tamamlama Testi kişinin algısını, hayata bakış açısını ortaya koymak için uygulanmaktadır.

Devamı
Goodenough-Harris Adam Çizme Testi
Goodenough-Harris Adam Çizme Testi

Resim çizme testleri başlangıçta çocukların zihinsel yetilerini anlamak için geliştirilmekle beraber, zaman içerisinde daha projektif amaçlar için kullanılır olmuşlardır.

Devamı
Louisa-Düss Psikanalitik Hikayeler Testi
Louisa-Düss Psikanalitik Hikayeler Testi

Louisa Duss Psikanalitik Öykü Testi, 4 yaşından büyük çocuklara uygulanabilen projektif bir testtir.

Devamı

Süreç Nasıl İlerliyor?

Telefon Görüşmesi
1.Aşama: Telefon Görüşmesi

Sizinle yaptığımız telefon görüşmesinde ortak bir zaman ayarlayıp, sizi ofisimize davet ediyoruz.

Aile Görüşmesi
2.Aşama: Aile Görüşmesi

Aile görüşmemizde sizden detaylı bir şekilde öykünüzü dinliyoruz, çocuğunuzu sizin gözünüzden tanımaya çalışıyoruz. Çocuğunuzun güçlü yanları ve desteklenmesi gereken yanlarını, günlük yaşam örnekleri ile sohbetimizin konusu yapıyoruz.

Değerlendirme Seansları
3.Aşama: Değerlendirme Seansları

Devamında, çocuğunuzu 2-3 seans sürecek şekilde ihtiyacına uygun değerlendirme yöntemleri ile değerlendiriyoruz. Gerekli gelişim testlerini uyguluyoruz.

Değerlendirme Sonuçlarının Aile ile Paylaşılması
4.Aşama: Değerlendirme Sonuçlarının Aile ile Paylaşılması

Değerlendirme seanslarının ardından, yine bir aile görüşmesi ile sizinle yaptığımız değerlendirmenin sonuçlarını paylaşıyoruz. Çocuğunuzun destek almaya ihtiyacı olup olmadığına dair gözlemlerimizi aktarıyoruz. Eğer çocuğunuzun desteklenmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsak, hedeflerimizi sizinle paylaşıp; haftalık seanslar ile çalışmalarımızı yürütmeye başlıyoruz.

İhtiyaca Göre Eğitime Başlanması
5.Aşama: İhtiyaca Göre Eğitime Başlanması

Desteğe ihtiyacınız olan her anda ve çocuğunuzdaki gelişmeleri paylaşmak adına dönemsel toplantılar düzenliyoruz.

Ailelerimizden...
star star star star star
Mete’nin Annesi – Mart 2022 Mete 15 aylık iken Ayşem Hanım ile tanıştık. 2-3 ay gibi kısa bir zaman diliminde Mete ile terapiden sonra benimle olan konuşmalarıyla, kaygıyla, korkuyla sürekli olarak sormuş olduğum aynı soruyu, sabırla bana cevap vermesiyle, beni her zaman rahatlatmıştır. Günün hangi saatinde olursa olsun danıştığım her konuya mutlaka dönüş yapmıştır. Çocuğumla olan iletişimde biliyorum diye düşündüğüm aslında bilmediğim, ya da yanlış bildiğim birçok şeyi bana öğretmiştir. Kısaca Ayşem Hanım sadece Mete’ye değil bana da iyi gelmiştir. İyi ki tanımışız; iyi ki hayatımıza dokundunuz. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.
star star star star star
Karhan’ın Annesi – Şubat 2021 2020 yılı her şeyden önce özgürlüğün ne kadar anlamlı olduğunu öğrendiğimiz bir yıl oldu... Bizler de bu yıl, oğlumuzun doğumundan itibaren belki de en zorlu süreçten geçtik, geçiyoruz. Ama bu zor süreçte, belki de yaşamımızın en büyük şansı oldunuz... Yollarımız bu zor dönemde kesişti. Ve iyi ki de kesişti... Bize her şeyden önce iyi birer ebeveyn olmayı öğrettiğiniz için ve aslında içimizdeki çocuğu çıkarttığınız için size minnettarız... Psikolojik olarak öyle zor, öyle ne yapacağımızı bilmez haldeydik ki... Kaygı, stres ve üzüntüden kendi hayatımızı yaşayamaz durumdaydık... Size başvurmadan önce, yorumlarınızda herkes sihirli bir değnekten bahsediyordu. O sihirli değnek acaba bize de değer mi diyordum, ümitsizce. Çocuğumuzu yönlendirmenizdeki geri dönüşleri aldığımızda anladım ki o sihirli değnek bize de dokunmuş. Klişe bir laf belki ama gerçekten o kadar kutsal bir görevi üstlenmişsiniz ki hayatta... Maddiyat düşünmeden, sadece çözüm odaklı ve aynı zamanda aslında ebeveynlerin ve çocukların psikolojisini düşünerek yaptığınız söylemleriniz, her konuya olumlu taraftan bakmanız, bizi hayatın inanılmaz bir yerine koydu. Önce tabii ki Allah, sonra Ayşem Hanım ve Didem Hanım sayesinde, bu kötü yılın son çeyreğinde kendimizi daha mutlu, daha dinamik ve daha ümitli hissediyoruz. Her şey için çok teşekkürler.
star star star star star
Metehan'ın Annesi - Mayıs 2020 Öyle zor bir anda karşımıza çıktı ki sevgili Ayşem Hanım ve ekibi, ne yaptığımızı, nerede ve ne şekilde olduğumuzu bilmez haldeydik. İlk günden son ana kadar içtenlikle ilgilenişleri, anlayışla dinleyip bizim içimizi rahatlatmaları sayesinde hem Metehan’a hem de bize ışık oldular. Şimdi iyi ki yolumuz kesişmiş diyoruz çünkü yolumuzu kaybettiğimiz bir anda pusulamız oldular.

Sağlıklı günler diliyorum.

star star star star star
Arya’nın Annesi – Mart 2020 Bizim Çocuk Özel Gelişim ile yolumuz kızım Arya’nın 23 aylık olmasına rağmen hala konuşmaması üzerine kesiti. Biz boşanmış ebeveynleriz ne yazık ki, durum bu şekildeyken bile gönlümüzü öyle bir fethettiler ki anne baba olarak kızımızın onunla geçireceği saatlerde sanki ailedenmiş gibi sıcak tavırları bizde sonsuz güven kazandırdı. En başta hem Didem Hanım’ın hem Ayşem Hanım’ın kızımla olan enerjisi müthişti, yabani, sürekli ağlama krizi yaşayan kızım seanslarda bu sorunları hiç yaşamadı. Kızım şuan yaşıtları gibi düzgün kelimeler söyleyebiliyor. Ayrıca konuşma sorunumuz çözüldükten sonra da Arya’nın gelişimi için bizi yönlendirmeye devam ettiler, birçok korkularımızı yenip, yeni alışkanlıklar kazandık. Bilinçsizce yaptığımız yanlışları rahatça düzelttik.

İçerik olarak da gerek tecrübeleri gerek kurum politikaları bence yüksek düzeydeydi. Son derece modern kaynakları olan, bunları çok rahat kullanabilen, yönlendirebilen bir tarzları vardı. Bu da anne baba olarak içinizi her anlamda çok rahatlatıyor, hem vaktiniz hem paranız için sonuna kadar değdi deyip, çocuğunuzdaki değişimi gördükçe mutlu oluyorsunuz. Biz bu süreci Ayşem Hanım ve Didem Hanım ile geçirdiğimiz için çok mutluyuz.

Başta güler yüzünüz, ilginiz, kızımıza ve bize kattığınız öğrettiğiniz her şey için çok teşekkür ederiz. Minnettarız. Sevgiler.

star star star star star
Selim'in Annesi - Eylül 2019 Ayşem Hanım ile yollarımız kesiştiğinde biz Selim’in anne ve babası olarak yolumuzu kaybetmiş durumdaydık. Çocuğumuzun etraftaki olan değişimlere, çeşitli dokunsal uyaranlara karşı hassasiyeti vardı ve bizden yardım beklemekteydi ama biz hem ona nasıl davranmamız gerektiğini bilmiyor hem de ona nasıl yardım edebileceğimizi bilmiyorduk. Selim’i götürmüş olduğumuz doktor da gözümüzü çok korkuttuğu için çaresiz bir şekilde araştırma yaparken karşımıza Ayşem Hanım çıktı. Adeta bizim yolumuza ışık oldu. Selim’e olan yaklaşımı ile Selim günden güne ona ısındı ve hayattan keyif almaya, çevrede olup bitenleri fark etmeye başladı. Duyusal hassasiyeti günden güne azalmaya ve daha aktif bir çocuk olmaya başladı. Ayşem Hanım ile birlikte geçirdiğimiz 8 aylık süre zarfında bizim de Selim için bilinçli ebeveynler olmamızı sağladı. Detaylı sorularıma hiç usanmadan, sabırla uzun uzun cevaplar verdi. Bizi rahatlattı. Şimdi oğlumuz 3 yaşında ve yaşıtlarıyla aynı ortamda kreşe başladı. Her gün okulda yaptığı etkinlikleri ve kendisinin de aktif olarak katıldığını görmek bizim için mucize gibi. Tüm bu gelişim sürecinin baş mimarı Ayşem Hanım ve bizim sabırla saatlerce Selim ile ilgilenmemiz sayesinde gerçekleşti. Hayatımıza Ayşem Hanım girmese ne olurdu hiç bilmiyorum ama iyi ki yollarımız kesişmiş ve iyi ki gönül rahatlığıyla Selim’i teslim etmişiz. Selim şu anda yaşıtlarıyla bir arada yeni şeyler öğrenebiliyorsa bu Ayşem Hanım sayesindedir.
star star star star star
Çınar'ın Annesi - Ocak 2019 Geçen sene 4 yaşındaki oğlum kreşe başladığında ciddi sorunlar yaşadık. Akranlarıyla ilişki kurmak istemiyor, yapılandırılmış oyunlara katılmada zorluk çekiyor, kurallar onu mutlu etmiyordu vs… Evde sınır koyamadığımız için davranış problemleri de vardı. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite teşhisi de almıştı psikiyatrdan. İlaç kullanmak gerektiğini söyledi doktor, ancak ben tercih etmedim, floortime seanslarının sayısını artırmayı daha doğru buldum. Ayşem Hanım’la sekiz aylık bir terapi sürecimiz oldu. Kendisi her şeyden önce sorumluluk sahibi, çocuğu sahiplenen, maddi manevi bir çok fedakarlıklarda bulunan bir terapist. Okuldaki durumunu kendi gözleriyle görüp daha doğru tespitler yapabilmek için oğlumun okuluna bile gelmişti, hatta o zaman öğretmeni, daha önce hiçbir terapistten böyle bir ilgi görmediklerini belirtmişti. Terapi sürecimiz boyunca benim bitmek tükenmeyen sorularıma, maillerime en kısa zamanda cevap verdi, sorunlara yaklaşırken yazdıklarıyla beni de hep rahatlattı. Terapilere oğlum tek girmediği için defalarca ben de katıldım. Öncelikle çocuğun iç ritmini, o anki duygusunu önde tutan, ‘çaktırmadan’ sınır koyan, bir yandan esnekken diğer taraftan da disiplini elden bırakmayan yaklaşımıyla, çocuğun eksik yanlarını eğlendirirken tamamlamaya çalışan bir terapist. Kendisinden ben de çok şey öğrendim seanslar boyunca. Sorun çok büyük de olsa, anneyi-babayı, korkutmadan, ürkütmeden, çocuğu damgalamadan, yargılamadan yaklaşmayı başaran biri… Teşhislerin, etiketlerin bir önemi yok onun için, önemli olan çocuğun hayatında nelerin olduğu, nelerin ne kadar geliştiği, değiştiği…
Muhabbeti de çok tatlıdır, aile görüşmelerinin tadından yenmez. Seans bitti, zamanınız doldu’ gibi bir yaklaşımı kesinlikle yoktur, gece yarısı mailleştiğimizi bilirim. Oğlum da hep sorunsuz gitti, hep seanslardan eğlenerek, mutlu çıktı. Biz sekiz aylık süreç sonunda istediğimiz noktaya geldiğimiz için Ayşem Hanım’ın önerisiyle seansları noktaladık. Akranlarıyla diyalog kurmazken, üç ay sonunda oyun oynamaya başlamıştı onlarla, yapılandırılmış oyunlara katılımı arttı. Bu sene yeni öğretmene alışmasında bir problem olmadı, çok kolay adapte oldu, öğretmeni arkadaşlarıyla ve okul içi aktivitelerle ilgili hiçbir şikayeti olmadığını söylüyor artık. Kısacası Ayşem Hanım’ı bilgisi, donanımı, tecrübesi ve insanlığıyla, çocuğu için en iyi terapisti arayan herkese tavsiye ederim.

star star star star star
Eymen'in Ailesi - Mayıs 2018 6 ay önce 1,5 yaşındaki oğlumuza otizm teşhisi konuldu ve biz ailesi olarak özel eğitimci ararken tesadüfen Ayşem Hanım’ın ismine rastladık ve o günden bugüne Ayşem Hanım bizim daha doğrusu Eymen’imizin şansı oldu. Bu zorlu süreçte bizim yanımızda oldu ve uyguladıklarından dolayı oğlumuzda ki gözle görülür değişiklik bizi çok şaşırttı ve çevremizdeki herkes bu kadar sürede ilerlememize çok şaşırdı. Ayşem Hanım bu zaman zarfında oğlumuza çok şey kattı öğretmenimize minnettarız. Her bir değişiklik de kendi evladıymış gibi sevinen iyi kalpli bir eğitimci. Tecrübeleriyle bir anne ve babanın daha yüzünü güldürdü.
Umudumuzu kaybetmişken bize yeniden umut oldu ve bizim gibi farklı ve güzel nice çocuklara umut olması dileğiyle…

star star star star star
Aysima Meryem'in Ailesi - Mart 2018 Aysima’mız şarkı söyleyebilseydi herhalde şöyle derdi;

“Ayşem Ayşem benim canım Ayşem,
Ümidim, yol göstericim benim güzel Ayşem…”


Ama çok şükür bunları da söyleyeceği günlerin geleceğine gönülden inanıyoruz. Bunu bize düşündüren sadece uzman bir terapistle anlaşıp, bir eğitim sürecini takip etmek değil. Ayşem Hanım’ın insan olarak bize hissettirdiği samimi güven ve Aysima’nın hassas dünyasına sevgiyle, şefkatle girebilmiş olmasıdır. Bu sebeple, biz Aysima’yı gönül rahatlığıyla Ayşem Öğretmen’imize teslim ettiğimiz gibi, arayış içinde olan herkese de içtenlikle bizim Ayşem’imizi tavsiye ediyoruz… Çünkü Ayşem Öğretmen’imiz uzmanlığının yansıra artık Aysima’nın ailesinden biri ve özel dünyasındaki en özel arkadaşı…

star star star star star
İpek'in Annesi - Haziran 2017 Eğer çocuğunuz söz konusuysa, onun için herşeyin en iyisini, en doğrusunu istersiniz. Hele ki farklı gelişen bir çocuk ebeveyniyseniz, her zaman en doğru kişilere ulaşmak, en iyiyi seçmek zorundasınız çünkü kaybedilecek en ufak bir zaman dilimi çocuğunuz için çok kıymetli. Bu noktada Ayşem’imiz bizim şansımız oldu. Bu zorlu yolda bizimle birlikte yürümesi, muhteşem güzel gelişmeler kaydedip ilerlememize sebep oldu. İki yıllık terapi sürecimizde yaşanılan problem davranışlarla profesyonelce başa çıkması ve o davranışı söndürmek için gerekli eylemleri kızımızı yormadan, sarsmadan sevgiyle ve o an geçiştirerek değil tam tersine tamamen öğrenmesini sağlayarak bıkmadan tekrarlaması çok önemliydi bizim için. Sevgi dolu, şefkatli, çocukla çocuk olan ama hep otoritesini koruyan, doğru gelişim için çocuğu sürekli gözlemleyen, değerlendiren ve gelişimine, kişiliğine uygun bir yol izleyen çok iyi bir yol arkadaşı, öğretmen oldu bizim için. Dilerim ki ihtiyacı olan her çocuğun Ayşem’e ulaşma şansı olur ve onun sayesinde bizim gibi yolu aydınlık olur.
star star star star star
Fatih'in Annesi - Mayıs 2017 Şüphesiz her ebeveynin en güzel düşü, çocuklarına rengarenk kusursuz bir dünya bırakmak ve çocuklarına her şeyin en güzelini sunabilmektir. Bilhassa özel ilgiye tabi çocuk ebeveyniseniz kişiler ve zaman kavramı dahada değer kazanıyor. O nedenle en doğru adresi ararız hep..Her çocuk bir çiçek , ayrı bir cevherdir..
Onları soldurmadan koklamak, bir sarraf gibi işlemek anne şefkatinde yaklaşıp özgüven aşılamak, gelişime dair her adımında anbean yanında olmak olağanüstü bir çaba ve kocaman kalpli olmayı gerektirir..Keza tecrübeyide..Ve bizlerde çok şanslıyız ki 2 yıl önce Ayşem öğretmenimizle yollarımız kesişti. Bu zaman zarfında okadar çok gözle görülür elle tutulur değişimler olduki, günü geçiştirmek adına değil ,inanarak ve inandırarak, yormadan sarsmadan ve usanmadan öğrenmesine gelişmesine katkı sağlayan Ayşem öğretmenimize minnettarız. Dilerim bütün ebeveynlerin sizler gibi bir yol arkadaşı, ve bütün çocukların sizler gibi bir Ayşem öğretmen’i olur.