Psk.Ceren Tatlı
Akademik GeçmişAkademik Geçmiş
Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Çocuk-Ergen alt dal programı Yüksek Lisans
2022 - …
Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü Lisans (İngilizce)
2019-2022
Ceren Tatlı
İlgi Alanlarıİlgi Alanları
 • Otizm Spektrum Bozukluğu
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu
 • Özgül Öğrenme Güçlüğü
 • Gelişimsel Gecikme
 • Kaygı Bozukluğu
 • Obsesif Kompülsif Bozukluk
 • Davranış Sorunları
 • Ergenlik Süreçleri
Kullanılan Yöntemler Kullanılan Yöntemler
 • DIR® Floortime
 • Çocuk Merkezli Oyun Terapisi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)
Profesyonel Geçmiş Profesyonel Geçmiş

2019 yılında burslu girdiği Yeditepe Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünden mezun olmuştur. Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Çocuk-Ergen alt dal programında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

​ Yaptığı stajlar süresince otizm spektrum bozukluğu, gelişimsel gecikme, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, özgül öğrenme güçlüğü olan çocuklara dair gözlem yapmış ve normal gelişim göstermeyen çocuklara oyun ablalığı yapmıştır. Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu ile 86 saatlik Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Eğitim Programını tamamlamıştır. Yüksek lisans eğitimi boyunca ise çocuk ve ergen grubu odaklı bilişsel davranışçı terapi ekolü üzerine eğitim almıştır.

​ Çiğdem Ergül M.S. ile DIR® Floortime™ 101, 201 ve 202 eğitimlerini tamamlamıştır. Bireysel DIR Floortime seanslarını ve gelişimsel yaklaşım temelli-ilişki bazlı oyun gruplarını sürdürmektedir. Çocuklarla bireysel dikkat becerileri ve sosyal beceri çalışmalarının yanı sıra dikkat programı olan Attentioner-DEHB ve SOBECE sosyal beceri gruplarını yürütmektedir.

​ Association of Play Therapy onaylı Çocuk Merkezli Oyun Terapisi’nin yanı sıra Disleksi Eğitici Eğitimi, Özgül Öğrenme Güçlüğü Klinik Gözlem Bataryası, sosyal iletişim alan tarama testi (SIATT), okuma yazma değerlendirme bataryası (OYAB), dikkat ve bellek testleri (D2, Burdon, Benton, Frankfurter, Frostig), Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Denver II, AGTE, GEÇDA ve WISC-IV aldığı eğitimler arasındadır. İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nde Psikodrama temel aşama eğitimine devam etmektedir.

Katıldığı KurslarKatıldığı Kurslar
 • DIR Floortime 201 Kursu – Temel Fonksiyonel Duygusal Gelişim Kapasitelerini Desteklemek Başlangıç Kursu – Eğitimci: Çiğdem Ergül M.S.
 • DIR Floortime 101 Başlangıç Kursu – Eğitimci: Çiğdem Ergül M.S.
 • DIR Floortime 202 Kursu – Eğitimci: Çiğdem Ergül M.S.
Aldığı Eğitimler Aldığı Eğitimler
 • Disleksi Eğitici Eğitimi
 • Bilişsel ve Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları
 • Çocuk ve Ergen Grubu Odaklı Bilişsel Davranışçı Terapi Ekolü Üzerine Eğitim
 • Özgül Öğrenme Güçlüğü Klinik Gözlem Bataryası
 • Sosyal iletişim alan tarama testi (SIATT)
 • Okuma yazma değerlendirme bataryası (OYAB)
 • Dikkat ve bellek testleri (D2, Burdon, Benton, Frankfurter, Frostig)
 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
 • Denver II
 • AGTE
 • GEÇDA
 • WISC-IV
Sunduğumuz Hizmetler
CAS Testi
CAS Testi

CAS (Cognitive Assesment System) Bilişsel Değerlendirme Testi, Pass Teorisi’ni konu alan 5-17 yaşları arasındaki bireylerin planlama, dikkat, eş zamanlı ve ardıl bilişsel işlemlerini değerlendirmek için geliştirilmiştir.

Devamı
Ebeveyn Danışmanlığı
Ebeveyn Danışmanlığı

Her ailenin kendi içinde bir dinamiği vardır ve her aile bu dinamik içerisinde koşulları el verdiğince çocukları için en iyisini yapmak isterler.

Devamı
Duygusal-Davranışsal Değerlendirme ve Danışmanlık
Duygusal-Davranışsal Değerlendirme ve Danışmanlık

Çocuklarımız temel duygularını daha kolay ve herkes tarafından anlaşılabilecek bir şekilde ifade edebilirken, özellikle kendileri için beklenmedik olaylarda duygularını anlamlandırmakta ve bu duyguların etkileri ile baş etmekte zorlanabilirler.

Devamı
Çocuk Merkezli Oyun Terapisi
Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

Çocuklar yaşadıkları sorunları ifade etmede veya anlamlandırmada güçlük çekebilirler.

Devamı

Süreç Nasıl İlerliyor?

Telefon Görüşmesi
1.Aşama: Telefon Görüşmesi

Sizinle yaptığımız telefon görüşmesinde ortak bir zaman ayarlayıp, sizi ofisimize davet ediyoruz.

Aile Görüşmesi
2.Aşama: Aile Görüşmesi

Aile görüşmemizde sizden detaylı bir şekilde öykünüzü dinliyoruz, çocuğunuzu sizin gözünüzden tanımaya çalışıyoruz. Çocuğunuzun güçlü yanları ve desteklenmesi gereken yanlarını, günlük yaşam örnekleri ile sohbetimizin konusu yapıyoruz.

Değerlendirme Seansları
3.Aşama: Değerlendirme Seansları

Devamında, çocuğunuzu 2-3 seans sürecek şekilde ihtiyacına uygun değerlendirme yöntemleri ile değerlendiriyoruz. Gerekli gelişim testlerini uyguluyoruz.

Değerlendirme Sonuçlarının Aile ile Paylaşılması
4.Aşama: Değerlendirme Sonuçlarının Aile ile Paylaşılması

Değerlendirme seanslarının ardından, yine bir aile görüşmesi ile sizinle yaptığımız değerlendirmenin sonuçlarını paylaşıyoruz. Çocuğunuzun destek almaya ihtiyacı olup olmadığına dair gözlemlerimizi aktarıyoruz. Eğer çocuğunuzun desteklenmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsak, hedeflerimizi sizinle paylaşıp; haftalık seanslar ile çalışmalarımızı yürütmeye başlıyoruz.

İhtiyaca Göre Eğitime Başlanması
5.Aşama: İhtiyaca Göre Eğitime Başlanması

Desteğe ihtiyacınız olan her anda ve çocuğunuzdaki gelişmeleri paylaşmak adına dönemsel toplantılar düzenliyoruz.

Ailelerimizden...
star star star star star
Feride’nin Annesi - Şubat 2021 Gülhan hanımla tanıştığımızda çok umutsuzdum. Kızımla iletişimimde sorun yaşıyordum. Kızım hiç ders çalışmak istemiyordu. Kitap okutamıyordum. Ayrıca hep kendi dediğini bana yaptırmaya çalışıyordu. Ben de ona nasıl davranacağımı bilemiyordum. Bu durumda araştırma yaparak kendisini buldum. Etrafımdakiler de benim motivasyonumu çok düşürmüşlerdi. Kızımı da buraya nasıl getireceğimi bilmiyordum. Nasıl ikna edecektim. Kendisini görünce rahatladım. Kibar, güler yüzlü, zarif bir hanımdı. Oldukça profesyonel olduğu belliydi. Beni çok iyi dinledi. Ben çok rahatladım. Kızımı görmek isteyince randevu aldım ve onunla gittim. Yine de onu sever mi diye bir düşünce oldu bende. Kızım içeri girer girmez onu çok sevdi. Artık daha umutluydum. Gülhan Hanımı öyle çok sevdi ki, seans bitiminde eve gelmek istemiyordu. Gülhan Hanım yaklaşımıyla çocukları çok seven birisiydi. 32 yıllık tecrübesiyle çok profesyoneldi. Kendisinden her konuda çok faydalandım. İyi ki tanıştık kendisiyle seanslarımız bittiği halde benimle ilgisini kesmedi. Çok teşekkürler….


star star star star star
Emre’nin Babası - Aralık 2020 Pandemiyle beraber ailece sürekli evde olmamızın da etkisiyle, oğlumun sözleri ve davranışları sebebiyle aile içi iletişimimiz kötüye gidiyordu. Uzun araştırmamızın neticesinde Gülhan Hanım'ın psikoloji eğitimine ilaveten eğitimci geçmişinden de etkilenerek kendisinden yardım aldık. İyi ki dediğimiz verimli bir süreç geçirdik. Şu an sorunlarımız geçmişte kaldı. Süreç boyunca verdiği tüm destekleri için teşekkür ederiz...