Uzman Psikolog
Ayşem Yorulmaz Ulutaş

Gelişimsel değerlendirme ve takip için çocuklarımızın yanındayız.

Bizi Arayın Whatsapp
Çocuk Özel Gelişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi
"İnsan, kendini oyunla ortaya koyar."
Uzman Ekibimiz
Uzm. Psk. Ayşem YORULMAZ ULUTAŞ
Uzm. Psk. Ayşem YORULMAZ ULUTAŞ
Gelişim Psikoloğu

Özel eğitim ve sosyal iletişim alanlarındaki çalışmalara Uzm. Psk. Ayşem YORULMAZ ULUTAŞ destek vermektedir. Çocuklarla bireysel ve grup terapisi yapmaktadır.
Psk. Gülhan TEKARSLAN ERTEM
Psk. Gülhan TEKARSLAN ERTEM
Psikolog

Ebeveyn danışmanlığı ve çocuklarda bilişsel çalışma alanlarında Psk. Gülhan TEKARSLAN ERTEM destek vermektedir. Çocuklarla bilişsel davranışçı terapi, oyun terapisi ve grup terapisi uygulamaktadır.
Ece AKIN
Ece AKIN
Psikolog

Özel eğitim,sosyal iletişim ve oyun terapisi alanlarındaki çalışmalara Floortime terapisti Psk. Ece AKIN destek vermektedir. Çocuklarla Floortime ve Çocuk Merkezli Oyun Terapisini kullanarak bireysel ve grup terapisi hizmetleri sağlamakta ve ailelere danışmanlık vermektedir.

Gelişimsel Değerlendirme ve Önemi

En değerlilerimiz çocuklarımıza, herhangi bir rahatsızlığı kondurmak hiç kolay değil. Çocuklarımızda basit bir öksürük bile kabuslarımız olurken, iletişim sorunlarını ya da gelişimsel gecikmeleri fark etmek ve bunun için harekete geçmek çok zor olabiliyor. Bu sebeple, endişeli bir ebeveynin “çocuğum adına yeteri kadar tepki vermiyor” deyişine kulak vermek gerekiyor.

Böyle durumlarda aile ile yüz yüze görüşmeyi ve çocuğun hikayesini aileden dinlemeyi çok faydalı buluyoruz. Çünkü bu konuşmalarda, ailenin daha önce dikkatini çekmeyen ya da ilk etapta bir profesyonel ile paylaşmaya değer görmediği bilgiler ortaya çıkıyor. Genellikle de bu bilgiler bizim ilerleyen süreçteki eğitimlerimiz için bir bilgi kaynağı oluyorlar. Örneğin, evde saç kurutma makinasının sesinden tedirgin olan bir çocukla, başlangıçta aşırı coşkulu konuşmamaya, ani sesler çıkarmamaya özen gösteriyoruz. Aynı şekilde, babası da şeftaliye dokunamayan bir çocuğun (bu nedenle önemsenmeyen bilgi), şeftaliye dokunamaması bütün tablo düşüldüğünde biz profesyoneller için oldukça önemli bir bilgiye dönüşüyor.

Aileler için en anlaşılabilir işaret konuşma gecikmesi olsa da, genelde aileler çocuklarının iletişim isteksizliğini daha önceden hissedebiliyorlar. İşte bu hisse kulak veren ailelerin yapması gereken, hemen bir profesyonele başvurarak gelişimsel değerlendirme talep etmek. Çocuğunuzun 3 kübü üst üste koyup koyamaması değil yalnızca, değerlendirilmesi gereken. İletişim istekleri, iletişim yolları, kendini sakinleştirme becerileri… Unutmayın ki, kapsamlı bir gelişimsel değerlendirme daha yolun çok başındayken, bize çok zaman kazandırabilir.

Sunduğumuz Hizmetler
FloorTime
FloorTime

Floortime (Yerde Etkileşim), herhangi bir etkileşim ve oyundan farksız, kendiliğinden gelişen eğlenceli bir uygulamadır.

Devamı
TheraPlay
TheraPlay

Theraplay ebeveyn-çocuk arasındaki bağlanma ilişkisi üzerine geliştirilmiş kısa süreli bir oyun terapisi çeşididir.

Devamı
Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık
Gelişimsel Değerlendirme ve Danışmanlık

Çocuklarımızın gelişimsel basamaklara belirli zaman aralıklarında ulaşması oldukça önemlidir.

Devamı
Genç Danışmanlığı
Genç Danışmanlığı

Çocukluktan ergenliğe geçiş aşaması kimi zaman hem aileler hem de ergenler için zorlayıcı olabilir.

Devamı
Anne-Baba Danışmanlığı
Anne-Baba Danışmanlığı

Her ailenin kendi içinde bir dinamiği vardır ve her aile bu dinamik içerisinde koşulları el verdiğince çocukları için en iyisini yapmak isterler.

Devamı
Gelişimsel Test ve Ölçek Uygulamaları
Gelişimsel Test ve Ölçek Uygulamaları

Psiko-Eğitimsel Profil Ölçeği (PEP-R) otizm spektrum bozukluğu tanısı almış 0-12 yaş arası çocukları gelişimsel ve davranışsal alanlarda değerlendirmek amacıyla kullanılmaktadır.

Devamı
Grup Terapisi
Grup Terapisi

Bir psikoterapistin önderliğinde bir araya gelen danışanların ortak bir tema üzerinde çalıştığı terapi yöntemidir.

Devamı
Duygusal-Davranışsal Değerlendirme ve Danışmanlık
Duygusal-Davranışsal Değerlendirme ve Danışmanlık

Çocuklarımız temel duygularını daha kolay ve herkes tarafından anlaşılabilecek bir şekilde ifade edebilirken, özellikle kendileri için beklenmedik olaylarda duygularını anlamlandırmakta ve bu duyguların etkileri ile baş etmekte zorlanabilirler.

Devamı
Çocuk Merkezli Oyun Terapisi
Çocuk Merkezli Oyun Terapisi

Çocuklar yaşadıkları sorunları ifade etmede veya anlamlandırmada güçlük çekebilirler.

Devamı
Bilişsel Davranışçı Terapi
Bilişsel Davranışçı Terapi

Ruhsal rahatsızlıkların ve psikolojik sorunların insanların yaşadıkları olaylardan değil o olayları algılama biçimlerinden kaynaklandığını savunan bilişsel-davranışçı kuram üzerinde şekillenmiş olan bir terapi modelidir.

Devamı
Dil Konuşma Terapisi
Dil Konuşma Terapisi

Dil ve konuşma terapisi; iletişim, dil, konuşma, ses ve yutma bozukluğu olan her yaştan bireye sağaltım ve/veya danışmanlık hizmetlerinin verilmesini içermektedir.

Devamı
Duyu Bütünleme Terapisi ve Ergoterapi
Duyu Bütünleme Terapisi ve Ergoterapi

Çocuklarda Ergoterapi, çocuğun kendine bakım, okul, oyun ve serbest zaman aktivitelerine yönelik günlük yaşam becerilerini geliştirerek toplumsal rolünü yerine getirmesini hedefler.

Devamı

Süreç Nasıl İlerliyor?

Telefon Görüşmesi
1.Aşama: Telefon Görüşmesi

Sizinle yaptığımız telefon görüşmesinde ortak bir zaman ayarlayıp, sizi ofisimize davet ediyoruz.

Aile Görüşmesi
2.Aşama: Aile Görüşmesi

Aile görüşmemizde sizden detaylı bir şekilde öykünüzü dinliyoruz, çocuğunuzu sizin gözünüzden tanımaya çalışıyoruz. Çocuğunuzun güçlü yanları ve desteklenmesi gereken yanlarını, günlük yaşam örnekleri ile sohbetimizin konusu yapıyoruz.

Değerlendirme Seansları
3.Aşama: Değerlendirme Seansları

Devamında, çocuğunuzu 2-3 seans sürecek şekilde ihtiyacına uygun değerlendirme yöntemleri ile değerlendiriyoruz. Gerekli gelişim testlerini uyguluyoruz.

Değerlendirme Sonuçlarının Aile ile Paylaşılması
4.Aşama: Değerlendirme Sonuçlarının Aile ile Paylaşılması

Değerlendirme seanslarının ardından, yine bir aile görüşmesi ile sizinle yaptığımız değerlendirmenin sonuçlarını paylaşıyoruz. Çocuğunuzun destek almaya ihtiyacı olup olmadığına dair gözlemlerimizi aktarıyoruz. Eğer çocuğunuzun desteklenmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorsak, hedeflerimizi sizinle paylaşıp; haftalık seanslar ile çalışmalarımızı yürütmeye başlıyoruz.

İhtiyaca Göre Eğitime Başlanması
5.Aşama: İhtiyaca Göre Eğitime Başlanması

Desteğe ihtiyacınız olan her anda ve çocuğunuzdaki gelişmeleri paylaşmak adına dönemsel toplantılar düzenliyoruz.

Ailelerimizden...
star star star star star
Mete’nin Annesi – Mart 2022 Mete 15 aylık iken Ayşem Hanım ile tanıştık. 2-3 ay gibi kısa bir zaman diliminde Mete ile terapiden sonra benimle olan konuşmalarıyla, kaygıyla, korkuyla sürekli olarak sormuş olduğum aynı soruyu, sabırla bana cevap vermesiyle, beni her zaman rahatlatmıştır. Günün hangi saatinde olursa olsun danıştığım her konuya mutlaka dönüş yapmıştır. Çocuğumla olan iletişimde biliyorum diye düşündüğüm aslında bilmediğim, ya da yanlış bildiğim birçok şeyi bana öğretmiştir. Kısaca Ayşem Hanım sadece Mete’ye değil bana da iyi gelmiştir. İyi ki tanımışız; iyi ki hayatımıza dokundunuz. Emekleriniz için çok teşekkür ederim.
star star star star star
Mete’nin Annesi – Eylül 2022 Ayşem Hanımla süren terapilerimize bir süre ara vermek zorunda kaldık. Sonrasında tekrardan Çocuk Gelişim’e başladık. Ayşem Hanım bizi Ece Hanımla tanıştırdı. Ece Hanım, Mete’nin en yakın arkadaşı oldu 🙂 8 aylık süren eğitimlerinde Ece Hanımın iletişimi, oyunları, bizlere vermiş olduğu ev ödevleri ile sorduğum sorulara samimiyetle her zaman cevap vermesi ile ailemize yol gösterici oldu. 26. Ayında sadece -anne, -abi ,-ba diyebilen Metemiz şu an 34. Ayında –ben Ece özledim diyebilen, iletişime, oyuna açık bir çocuk oldu. Kreşe başlamaya hazır olarak Ece Hanım’dan mezun oldu. Ece Hanım’a emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim. İyi ki sizinle tanışmışız; iyi ki hayatımıza dokundunuz.
star star star star star
Karhan’ın Annesi – Şubat 2021 2020 yılı her şeyden önce özgürlüğün ne kadar anlamlı olduğunu öğrendiğimiz bir yıl oldu... Bizler de bu yıl, oğlumuzun doğumundan itibaren belki de en zorlu süreçten geçtik, geçiyoruz. Ama bu zor süreçte, belki de yaşamımızın en büyük şansı oldunuz... Yollarımız bu zor dönemde kesişti. Ve iyi ki de kesişti... Bize her şeyden önce iyi birer ebeveyn olmayı öğrettiğiniz için ve aslında içimizdeki çocuğu çıkarttığınız için size minnettarız... Psikolojik olarak öyle zor, öyle ne yapacağımızı bilmez haldeydik ki... Kaygı, stres ve üzüntüden kendi hayatımızı yaşayamaz durumdaydık... Size başvurmadan önce, yorumlarınızda herkes sihirli bir değnekten bahsediyordu. O sihirli değnek acaba bize de değer mi diyordum, ümitsizce. Çocuğumuzu yönlendirmenizdeki geri dönüşleri aldığımızda anladım ki o sihirli değnek bize de dokunmuş. Klişe bir laf belki ama gerçekten o kadar kutsal bir görevi üstlenmişsiniz ki hayatta... Maddiyat düşünmeden, sadece çözüm odaklı ve aynı zamanda aslında ebeveynlerin ve çocukların psikolojisini düşünerek yaptığınız söylemleriniz, her konuya olumlu taraftan bakmanız, bizi hayatın inanılmaz bir yerine koydu. Önce tabii ki Allah, sonra Ayşem Hanım ve Didem Hanım sayesinde, bu kötü yılın son çeyreğinde kendimizi daha mutlu, daha dinamik ve daha ümitli hissediyoruz. Her şey için çok teşekkürler.
star star star star star
Metehan'ın Annesi - Mayıs 2020 Öyle zor bir anda karşımıza çıktı ki sevgili Ayşem Hanım ve ekibi, ne yaptığımızı, nerede ve ne şekilde olduğumuzu bilmez haldeydik. İlk günden son ana kadar içtenlikle ilgilenişleri, anlayışla dinleyip bizim içimizi rahatlatmaları sayesinde hem Metehan’a hem de bize ışık oldular. Şimdi iyi ki yolumuz kesişmiş diyoruz çünkü yolumuzu kaybettiğimiz bir anda pusulamız oldular.

Sağlıklı günler diliyorum.

star star star star star
Arya’nın Annesi – Mart 2020 Bizim Çocuk Özel Gelişim ile yolumuz kızım Arya’nın 23 aylık olmasına rağmen hala konuşmaması üzerine kesiti. Biz boşanmış ebeveynleriz ne yazık ki, durum bu şekildeyken bile gönlümüzü öyle bir fethettiler ki anne baba olarak kızımızın onunla geçireceği saatlerde sanki ailedenmiş gibi sıcak tavırları bizde sonsuz güven kazandırdı. En başta hem Didem Hanım’ın hem Ayşem Hanım’ın kızımla olan enerjisi müthişti, yabani, sürekli ağlama krizi yaşayan kızım seanslarda bu sorunları hiç yaşamadı. Kızım şuan yaşıtları gibi düzgün kelimeler söyleyebiliyor. Ayrıca konuşma sorunumuz çözüldükten sonra da Arya’nın gelişimi için bizi yönlendirmeye devam ettiler, birçok korkularımızı yenip, yeni alışkanlıklar kazandık. Bilinçsizce yaptığımız yanlışları rahatça düzelttik.

İçerik olarak da gerek tecrübeleri gerek kurum politikaları bence yüksek düzeydeydi. Son derece modern kaynakları olan, bunları çok rahat kullanabilen, yönlendirebilen bir tarzları vardı. Bu da anne baba olarak içinizi her anlamda çok rahatlatıyor, hem vaktiniz hem paranız için sonuna kadar değdi deyip, çocuğunuzdaki değişimi gördükçe mutlu oluyorsunuz. Biz bu süreci Ayşem Hanım ve Didem Hanım ile geçirdiğimiz için çok mutluyuz.

Başta güler yüzünüz, ilginiz, kızımıza ve bize kattığınız öğrettiğiniz her şey için çok teşekkür ederiz. Minnettarız. Sevgiler.

star star star star star
Demir'in Annesi - Şubat 2020 Didem Ersan’ın bizimle yolu kesiştiğinde, okulda yolunu kaybetmiş oğluma bir rehber arıyordum. Didem yüksek iletişim becerisiyle önce benim kalbimi fethetti, sonra canla başla işine asılmasıyla 2 hafta gibi kısa bir sürede oğlumu sakinleştirdi. Bununla da kalmadı davranış sorunlarını resmen sıfırlayıp, oğlumun okula tam adaptasyonunu sağladı. 1 yılımızı beraber sorunsuz ve birçok kazanımla geçirdik. Özel gelişim gösteren bir çocuğa sahipseniz, çocuğunuza iyi niyetle ve sahiplenerek nüfuz eden, üzerine de harika bir sonuç çıkarmış olan insanla kuvvetli bir gönül bağı kuruyorsunuz. Didem’e her zaman gönülden müteşekkiriz ve dostluğumuz ömür boyu baki.
star star star star star
Selim'in Annesi - Eylül 2019 Ayşem Hanım ile yollarımız kesiştiğinde biz Selim’in anne ve babası olarak yolumuzu kaybetmiş durumdaydık. Çocuğumuzun etraftaki olan değişimlere, çeşitli dokunsal uyaranlara karşı hassasiyeti vardı ve bizden yardım beklemekteydi ama biz hem ona nasıl davranmamız gerektiğini bilmiyor hem de ona nasıl yardım edebileceğimizi bilmiyorduk. Selim’i götürmüş olduğumuz doktor da gözümüzü çok korkuttuğu için çaresiz bir şekilde araştırma yaparken karşımıza Ayşem Hanım çıktı. Adeta bizim yolumuza ışık oldu. Selim’e olan yaklaşımı ile Selim günden güne ona ısındı ve hayattan keyif almaya, çevrede olup bitenleri fark etmeye başladı. Duyusal hassasiyeti günden güne azalmaya ve daha aktif bir çocuk olmaya başladı. Ayşem Hanım ile birlikte geçirdiğimiz 8 aylık süre zarfında bizim de Selim için bilinçli ebeveynler olmamızı sağladı. Detaylı sorularıma hiç usanmadan, sabırla uzun uzun cevaplar verdi. Bizi rahatlattı. Şimdi oğlumuz 3 yaşında ve yaşıtlarıyla aynı ortamda kreşe başladı. Her gün okulda yaptığı etkinlikleri ve kendisinin de aktif olarak katıldığını görmek bizim için mucize gibi. Tüm bu gelişim sürecinin baş mimarı Ayşem Hanım ve bizim sabırla saatlerce Selim ile ilgilenmemiz sayesinde gerçekleşti. Hayatımıza Ayşem Hanım girmese ne olurdu hiç bilmiyorum ama iyi ki yollarımız kesişmiş ve iyi ki gönül rahatlığıyla Selim’i teslim etmişiz. Selim şu anda yaşıtlarıyla bir arada yeni şeyler öğrenebiliyorsa bu Ayşem Hanım sayesindedir.
star star star star star
Çınar'ın Annesi - Ocak 2019 Geçen sene 4 yaşındaki oğlum kreşe başladığında ciddi sorunlar yaşadık. Akranlarıyla ilişki kurmak istemiyor, yapılandırılmış oyunlara katılmada zorluk çekiyor, kurallar onu mutlu etmiyordu vs… Evde sınır koyamadığımız için davranış problemleri de vardı. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite teşhisi de almıştı psikiyatrdan. İlaç kullanmak gerektiğini söyledi doktor, ancak ben tercih etmedim, floortime seanslarının sayısını artırmayı daha doğru buldum. Ayşem Hanım’la sekiz aylık bir terapi sürecimiz oldu. Kendisi her şeyden önce sorumluluk sahibi, çocuğu sahiplenen, maddi manevi bir çok fedakarlıklarda bulunan bir terapist. Okuldaki durumunu kendi gözleriyle görüp daha doğru tespitler yapabilmek için oğlumun okuluna bile gelmişti, hatta o zaman öğretmeni, daha önce hiçbir terapistten böyle bir ilgi görmediklerini belirtmişti. Terapi sürecimiz boyunca benim bitmek tükenmeyen sorularıma, maillerime en kısa zamanda cevap verdi, sorunlara yaklaşırken yazdıklarıyla beni de hep rahatlattı. Terapilere oğlum tek girmediği için defalarca ben de katıldım. Öncelikle çocuğun iç ritmini, o anki duygusunu önde tutan, ‘çaktırmadan’ sınır koyan, bir yandan esnekken diğer taraftan da disiplini elden bırakmayan yaklaşımıyla, çocuğun eksik yanlarını eğlendirirken tamamlamaya çalışan bir terapist. Kendisinden ben de çok şey öğrendim seanslar boyunca. Sorun çok büyük de olsa, anneyi-babayı, korkutmadan, ürkütmeden, çocuğu damgalamadan, yargılamadan yaklaşmayı başaran biri… Teşhislerin, etiketlerin bir önemi yok onun için, önemli olan çocuğun hayatında nelerin olduğu, nelerin ne kadar geliştiği, değiştiği…
Muhabbeti de çok tatlıdır, aile görüşmelerinin tadından yenmez. Seans bitti, zamanınız doldu’ gibi bir yaklaşımı kesinlikle yoktur, gece yarısı mailleştiğimizi bilirim. Oğlum da hep sorunsuz gitti, hep seanslardan eğlenerek, mutlu çıktı. Biz sekiz aylık süreç sonunda istediğimiz noktaya geldiğimiz için Ayşem Hanım’ın önerisiyle seansları noktaladık. Akranlarıyla diyalog kurmazken, üç ay sonunda oyun oynamaya başlamıştı onlarla, yapılandırılmış oyunlara katılımı arttı. Bu sene yeni öğretmene alışmasında bir problem olmadı, çok kolay adapte oldu, öğretmeni arkadaşlarıyla ve okul içi aktivitelerle ilgili hiçbir şikayeti olmadığını söylüyor artık. Kısacası Ayşem Hanım’ı bilgisi, donanımı, tecrübesi ve insanlığıyla, çocuğu için en iyi terapisti arayan herkese tavsiye ederim.

star star star star star
Deniz'in Ailesi - Aralık 2018 Oğlum Ağustos 2015 doğumlu. 18 aylıkken konuşmaya başladı ve konuşma süreci inanılmaz hızlı gelişti. Yaşıtlarından çok ilerde cümleler kurabiliyordu ta ki 2018 Temmuz ayına kadar. Bu dönem itibariyle konuşmaları aksamaya ve kekelemeye ve sonraki süreçte de kelime tekrarlarına başladı. Yoğun ve yorucu bir süreç başlamış görünüyordu bizim için. Çünkü bu durum oğlumu daha fazla yoruyor ve bu durumun farkında olma hali onu ekstra zorluyordu. Ezgi Hanım’la tanışmamız, oğluma yaklaşımı ve sonrası bize yaptığı geri bildirimleri ile bizim için kısa denilecek bir süreçte düzelme yaşadık. Konuşmalarında düzelme, duygularını ifadede inanılmaz ölçüde gelişme ve duygusal olarak korkularıyla başa çıkabilme yetisi Ezgi hanım ve eminim mesleğine olan aşkı ve özverili çalışmaları sayesinde mümkün oldu.
Oyun terapilerine devam ediyoruz ve faydalarını farkettikçe de bitmesin biz hep gelelim diyoruz. Sonsuz teşekkürler.

star star star star star
Başar'ın Ailesi - Haziran 2018 Başar, Ezgi Hanım’dan sonra çok olumlu gelişmeler kaydetti. Adeta büyüdü, kendine güveni arttı. Arkadaşlarının evine artık tek başına gidiyor, okuldan kendisi eve geliyor. Bunlar onun için hep ilk. Oyun terapisinin böyle olumlu sonuçlar vereceğine inanmıyordum ama şimdi Ezgi Hanım’a kucak dolusu teşekkürlerimizi yolluyoruz.
star star star star star
Eymen'in Ailesi - Mayıs 2018 6 ay önce 1,5 yaşındaki oğlumuza otizm teşhisi konuldu ve biz ailesi olarak özel eğitimci ararken tesadüfen Ayşem Hanım’ın ismine rastladık ve o günden bugüne Ayşem Hanım bizim daha doğrusu Eymen’imizin şansı oldu. Bu zorlu süreçte bizim yanımızda oldu ve uyguladıklarından dolayı oğlumuzda ki gözle görülür değişiklik bizi çok şaşırttı ve çevremizdeki herkes bu kadar sürede ilerlememize çok şaşırdı. Ayşem Hanım bu zaman zarfında oğlumuza çok şey kattı öğretmenimize minnettarız. Her bir değişiklik de kendi evladıymış gibi sevinen iyi kalpli bir eğitimci. Tecrübeleriyle bir anne ve babanın daha yüzünü güldürdü.
Umudumuzu kaybetmişken bize yeniden umut oldu ve bizim gibi farklı ve güzel nice çocuklara umut olması dileğiyle…

star star star star star
Efe'nin Ailesi - Mart 2018 Efe’yi daha iyi tanımamıza ve anlamamıza çok yardımcı oldu bu terapi süreci. İhtiyaçlarını ve davranışlarının altında yatan nedenleri analiz etmemize katkı sağladı. Ayrıca Ezgi Hanım Efe’yle arkadaş gibi olduğu için Efe onu görmek için hep can attı. Ve gerçekten Ezgi Hanım’ı çok seviyoruz, iyi ki karşımıza çıktı.
star star star star star
Aysima Meryem'in Ailesi - Mart 2018 Aysima’mız şarkı söyleyebilseydi herhalde şöyle derdi;

“Ayşem Ayşem benim canım Ayşem,
Ümidim, yol göstericim benim güzel Ayşem…”


Ama çok şükür bunları da söyleyeceği günlerin geleceğine gönülden inanıyoruz. Bunu bize düşündüren sadece uzman bir terapistle anlaşıp, bir eğitim sürecini takip etmek değil. Ayşem Hanım’ın insan olarak bize hissettirdiği samimi güven ve Aysima’nın hassas dünyasına sevgiyle, şefkatle girebilmiş olmasıdır. Bu sebeple, biz Aysima’yı gönül rahatlığıyla Ayşem Öğretmen’imize teslim ettiğimiz gibi, arayış içinde olan herkese de içtenlikle bizim Ayşem’imizi tavsiye ediyoruz… Çünkü Ayşem Öğretmen’imiz uzmanlığının yansıra artık Aysima’nın ailesinden biri ve özel dünyasındaki en özel arkadaşı…

star star star star star
İpek'in Annesi - Haziran 2017 Eğer çocuğunuz söz konusuysa, onun için herşeyin en iyisini, en doğrusunu istersiniz. Hele ki farklı gelişen bir çocuk ebeveyniyseniz, her zaman en doğru kişilere ulaşmak, en iyiyi seçmek zorundasınız çünkü kaybedilecek en ufak bir zaman dilimi çocuğunuz için çok kıymetli. Bu noktada Ayşem’imiz bizim şansımız oldu. Bu zorlu yolda bizimle birlikte yürümesi, muhteşem güzel gelişmeler kaydedip ilerlememize sebep oldu. İki yıllık terapi sürecimizde yaşanılan problem davranışlarla profesyonelce başa çıkması ve o davranışı söndürmek için gerekli eylemleri kızımızı yormadan, sarsmadan sevgiyle ve o an geçiştirerek değil tam tersine tamamen öğrenmesini sağlayarak bıkmadan tekrarlaması çok önemliydi bizim için. Sevgi dolu, şefkatli, çocukla çocuk olan ama hep otoritesini koruyan, doğru gelişim için çocuğu sürekli gözlemleyen, değerlendiren ve gelişimine, kişiliğine uygun bir yol izleyen çok iyi bir yol arkadaşı, öğretmen oldu bizim için. Dilerim ki ihtiyacı olan her çocuğun Ayşem’e ulaşma şansı olur ve onun sayesinde bizim gibi yolu aydınlık olur.
star star star star star
Fatih'in Annesi - Mayıs 2017 Şüphesiz her ebeveynin en güzel düşü, çocuklarına rengarenk kusursuz bir dünya bırakmak ve çocuklarına her şeyin en güzelini sunabilmektir. Bilhassa özel ilgiye tabi çocuk ebeveyniseniz kişiler ve zaman kavramı dahada değer kazanıyor. O nedenle en doğru adresi ararız hep..Her çocuk bir çiçek , ayrı bir cevherdir..
Onları soldurmadan koklamak, bir sarraf gibi işlemek anne şefkatinde yaklaşıp özgüven aşılamak, gelişime dair her adımında anbean yanında olmak olağanüstü bir çaba ve kocaman kalpli olmayı gerektirir..Keza tecrübeyide..Ve bizlerde çok şanslıyız ki 2 yıl önce Ayşem öğretmenimizle yollarımız kesişti. Bu zaman zarfında okadar çok gözle görülür elle tutulur değişimler olduki, günü geçiştirmek adına değil ,inanarak ve inandırarak, yormadan sarsmadan ve usanmadan öğrenmesine gelişmesine katkı sağlayan Ayşem öğretmenimize minnettarız. Dilerim bütün ebeveynlerin sizler gibi bir yol arkadaşı, ve bütün çocukların sizler gibi bir Ayşem öğretmen’i olur.